Mans grozs
Jūsu grozs tukšs
Preces grozā: 0 x 0.00 € Noformēt pirkumu

Slēdzenes apkope

Atslēgu eļļošana
Lai negadītos situācija, ka kādudien netiekat mājā, slēdzenēm ekspluatācijas laikā nepieciešama elementāra apkope, kur viens no būtiskākajiem noteikumiem ir arī regulāra slēdzenes cilindra eļļošana. Slēdzeņu eļļošana pagarinās atslēgu kalpošanas laiku un uzlabos tās kvalitāti.

Slēdzeņu tīrīšana
Pirms eļļošanas slēdzenes cilindrs ir jāiztīra. Pazīstamākie atslēgu ražotāji piedāvā arī to tīrīšanas līdzekļus. Tīrīšanas līdzekļi palīdz viegli notīrīt sakrājušos putekļus slēdzenes cilindrā. Tīrot slēdzenes detaļas, nekādā gadījumā nedrīkst izmantot ķīmiski aktīvus vai abrazīvus līdzekļus, jo tie var izraisīt pretēju efektu. Tīrīšanas līdzeklis jāiepūš cilindrā, pēc tam tajā jāieliek un jāizvelk atslēga, pēc izņemšanas atslēga jānotīra ar lupatiņu. Atslēgas ielikšana un izvilkšana jāturpina tik ilgi, līdz atslēga ir tīra un uz tās nav redzamas tīrīšanas līdzekļa paliekas.

Piemērotākā līdzekļa izvēle
Padomju laikā piekoptā metode eļļot slēdzenes ar eļļas šķidrumu mūsdienās tiek uzskatīta par nepiemērotu. Atslēgas cilindrs uzskatāms par sava veida putekļu sūcēju- tajā cirkulē caurvējš, notiek putekļu kustība, tāpēc, izmantojot šķidro eļļu, tā tikai pievilks un uzkrās putekļus, radot nosēdumus uz cilindra. Mūsdienās slēdzenes iesaka eļļot ar līdzekļiem uz spirta bāzes – grafītu vai teflonu, kas (atkarībā no ražotāja) izmaksās no 10 līdz 15 eiro par baloniņu.

Kā eļļot?
Izmantojot teflonu, eļļošanas process ir ļoti vienkāršs – tas tiek piedāvāts izsmidzināmā veidā baloniņos, un caur nelielu caurulīti to iepūš nepieciešamajā vietā slēdzenē. Tādējādi eļļošana būs ātrs, tīrs un vienkāršs process. Pēc eļļošanas teflona sastāvā esošais spirts iztvaikos, uz virsmas paliks tikai vielas, kas aizsargā slēdzenes mehānismu.

Kāpēc un cik bieži eļļot?
Slēdzenes eļļošanas biežums atkarīgs no tā, cik intensīvi slēdzene tiek lietota un kādā vidē tā atrodas. Taču kopumā tiek uzskatīts, ka, lai uz slēdzeni attiektos ražotāja garantijas, to ieteicams eļļot vienu reizi pusgadā. Pareiza un regulāra eļļošana ar atbilstošiem līdzekļiem, pēc speciālistu pētījumiem, atslēgas mūžu pagarina aptuveni 3 līdz 5 reizes.

Padomi
Pirmo eļļošanu iesaka veikt pusgadu pēc atslēgas uzstādīšanas. Jaunu atslēgu nav nepieciešams eļļot, tā ir gatava lietošanai.
Ekspluatācijas laikā slēdzenēm nepieciešama ne tikai eļļošana, ieteicams arī stingrāk pievilkt skrūves, pārliecināties par visu detaļu atbilstošu funkcionēšanu.
Precīzāku informāciju par konkrēto atslēgu eļļošanas nepieciešamību un piemērotākajiem eļļošanas veidiem pieprasiet ražotājiem/pārdevējiem.