Mans grozs
Jūsu grozs tukšs
Preces grozā: 0 x 0.00 € Noformēt pirkumu

Drošas durvis, droša dzīve

Jo augstāka durvju drošības pakāpe, jo ilgāks laiks nelūgtajiem viesiem vajadzīgs durvju vardarbīgai atvēršanai. Nereti, sastopoties ar durvīm, kas aprīkotas ar drošu furnitūru, nelūgtie viesi no ieceres ielauzties svešā īpašumā pat atsakās.

Tikt pie drošām dzīvokļa vai privātmājas ārdurvīm iespējams 2 veidos - iegādājoties jaunas durvis, kas ražotas no laba materiāla un aprīkotas ar uzlaušanu kavējošu furnitūru vai arī paaugstinot drošības pakāpi esošajām durvīm. Drošības aprīkojuma kombinācijām ir plaša amplitūda – var izvēlēties vienu vai vairākus drošības līmeni paaugstinošus elementus,ņemot vērā, ka drošību garantē tikai visu drošības aprīkojuma elementu mijiedarbība, savstarpējā atbilstība, kā arī profesionāla montāža.

1.Latvijā tradicionāli ārdurvis tiek vērtas uz ārpusi. Tas nozīmē, ka eņģes no ārpuses ir pieejamas un durvis ir viegli izcelt no eņģēm. To nekavēs arī pats modernākais slēdzenes mehānisms, tāpēc ieteicams durvis eņģu pusē aprīkot ar kvalitatīvu un stabilu pretizcelšanas aprīkojumu, kas stiprināts mūrī ar stabiliem enkurdībeļiem.

2.Diezgan viegli ir izurbt slēdzenes cilindru, ja tas nav pasargāts ar speciālu uzliku. Lai aizsargātu slēdzeni un slēgšanas cilindru, nepieciešams durvis aprīkot ar izturīgu, aptuveni 11 mm biezu un no ārpuses nenoskrūvējamu uzliku ar integrētu stabilu tērauda plāksni un speciālu cilindra aizsargvairogu, kas neļauj vardarbīgi piekļūt cilindram. Pie tam drošības uzlikas ir iespējams arī dizainiski pieskaņot jebkuram ēkas stilam un īpašnieka vēlmēm. Ja uzlika ir bez cilindra aizsargvairoga, jāievēro, ka cilindrs nedrīkst būt izvirzīts virs uzlikas vairāk par 2 mm. Ja cilindra izvirzījums ir lielāks, to viegli var izlauzt ar visparastākajām knaiblēm. 

3.Svarīgs drošības elements ir pretplāksne, bez kuras neaizsargāta būs pat visdrošākā slēdzene. Ja ārdurvīs izmantota iekšdurvīm domāta pretplāksne, to viegli iespējams salauzt un izraut no rāmja. Ārdurvis jāaprīko ar stabilu un atbilstošu, vismaz 3 mm biezu un 300 mm garu pretplāksni, kas stiprināta ar noturīgiem enkurdībeļiem, tos ieurbjot ne tikai durvju ailas koka rāmī, bet arī mūrī. Pretplāksnes uzdevums ir uzņemt un pasargāt slēdzenes mēlīti un bultu, kā arī nodrošināt ciešu satveri starp vērtni un ailas kārbu.

4.Augstu drošības pakāpi iespējams sasniegt ar speciālu daudzpunktu slēdzeni, kas paredzēta koka durvīm. Arī ierīkojot daudzpunktu slēdzeni, nedrīkst aizmirst par atbilstošām, drošām pretplāksnēm gan pamatslēdzenei, gan slēdzenes papildu korpusiem. Dzelzs durvju drošību iespējams uzlabot ar tā dēvēto „zirnekļa” veida slēdzeni, kas durvis stiprina augšējā, apakšējā un sānu daļā.

5.Nemainot esošo slēdzeni, durvju drošību iespējams paaugstināt arī, virs pamatslēdzenes iekaļot atsevišķu papildslēdzeni. Arī papildslēdzene drošību garantēs tikai kombinācijā ar atbilstošu pretplāksni.

6.Būtiska nozīme durvju drošībai ir arī durvju rāmim - tam jābūt pamatīgi un kārtīgi iebūvētam sienā, lai novērstu durvju izcelšanu ar visu rāmi.

7.Vienas no drošākām slēdzenēm ir modernās elektroniskās slēdzenes.

8.Svarīgi ir arī nepieļaut risku, atverot durvis nezināmam viesim. Lai pirms durvju atvēršanas būtu iespēja noskaidrot, kas ir nācējs, nepieciešams instalēt sarunu iekārtu vai aprīkot durvis ar platleņķa durvju actiņu, kas ļaus redzēt, kas stāv durvju priekšā, sānos un apakšā. Lai pilnvērtīgi izmantotu actiņas funkciju, nedrīkst aizmirst arī par apgaismojumu durvju priekšā. 

9.Ieteicama ir arī drošības ķēde durvju iekšpusē, kas neļaus ar spēku atgrūst / atraut vaļā pusatvērtas durvis. Durvju drošības ķēdīšu mūsdienīgās versijas ir pietiekami elegantas, lai piestāvētu jebkura dizaina durvīm.

Uzlabojot durvju drošību, nevajadzētu baidīties no izmaksām, jo tās nebūt nav tik augstas. Ja norādīsiet iespējamo budžetu drošības paaugstināšanai, SB un Partneri speciālisti ne tikai sniegs profesionālu konsultāciju un padomus, bet arī norādītā budžeta ietvaros piemeklēs optimālo variantu, kas daudzkārtīgi paaugstinās Jūsu durvju drošības līmeni.